pl eng

Inteligencja i informatyka w biznesieOprogramowanie szyte na miarę


Współczesne organizacje wykorzystują w swojej codziennej działalności różnorakie oprogramowanie, które poprawia efektywność ich działań, często w wyodrębnionych jedynie, izolowanych obszarach. Nawet te organizacje, które w dużej mierze opierają swoje działania na systemach zintegrowanych, wykorzystują satelitarne oprogramowanie (niekiedy pochodzące od różnych dostawców), służące do realizacji nietypowych, ale ważnych zadań. Kluczowym zagadnieniem w tak złożonych środowiskach staje się automatyzacja komunikacji pomiędzy różnymi systemami oraz przetwarzanie, wyodrębnianie, agregacja danych dla potrzeb planowania oraz podejmowania decyzji.


Inicjatywa Caliber Software to wynik wielu lat doświadczeń naszego zespołu przy projektowaniu oprogramowania, realizującego przepływy danych w złożonych, niejednorodnych środowiskach. To także ogromna wiedza w zakresie wyodrębniania z systemów informatycznych tych danych, które mogą być używane przez personel do podejmowania decyzji. Przygotowanie takich danych wymaga często sporego nakładu obliczeniowego i korzystania z wyrafinowanych algorytmów.


Nasza metodyka – WSRW – przygotowywania oprogramowania oparta jest na czterech zależnych od siebie fazach: Wywiadu, Specyfikacji, Realizacji, Weryfikacji. Zachowywanie dyscypliny w trakcie realizacji poszczególnych faz pozwala otrzymać wysokiej jakości oprogramowanie, spełniające potrzeby klienta.


treeffect

Wiele komercyjnych narzędzi ma swoje odpowiedniki w postaci darmowego oprogramowania otwartego (open source). Stosowanie oprogramowania otwartego pozwala na znaczącą redukcję kosztów IT, praktycznie bez pogorszenia jakości pracy oraz jej wyników. Przykładem może być tu pakiet biurowy LibreOffice, który znakomicie zastępuje pakiety komercyjne! Proponujemy Państwu dobór, w tych obszarach, w których jest to możliwe, pakietów oprogramowania otwartego, które spełni Państwa oczekiwania. W fazie Wywiadu zaproponujemy najlepsze rozwiązania, oraz właściwe dla nich konfiguracje.


Oprogramowanie otwarte, o ile nie stoi to w sprzeczności z Państwa polityką IT, możemy wykorzystać w procesie budowania narzędzi lub aplikacji według Państwa potrzeb i wymagań.


Oprogramowanie otwarte naprawdę sprawdza się w praktyce! Nasza firma jest tego doskonałym przykładem. Stosujemy nie tylko oprogramowanie do obsługi biura, ale i narzędzia, dzięki którym możemy automatyzować procesy biznesowe nasze oraz naszych Klientów.


Jeśli macie Państwo potrzeby w zakresie:


prosimy o kontakt.


aktualności
treeffect


do pobrania